Forma – użytkowa, rozwojowa, żywa. Jaka jest naprawdę? Czy można ją jednoznacznie określić, jak przysłowiową szklankę pełną wody?
Jedno jest pewne: w każdej przestrzeni można znaleźć (nie)widzialne formy. Swój kształt mają pomieszczenia, w których przebywamy, naczynia, z których korzystamy, meble, na których siedzimy. Wystarczy tylko zmienić ich rozmiar, kolor, maleńki fragment, aby obudzić nowe zainteresowanie klasycznym kształtem.

nuno’ni: INvisible!


autor najlepszego projektu:
Andrzej Piechota

Ukończył wzornictwo na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Aktualnie studiuje projektowanie graficzne na tej samej uczelni. W dorobku artystycznym otrzymał główną nagrodę w Szóstym Europejskim Biennale Plakatu Szkół Artystycznych oraz wyróżnienie w konkursie za koncepcję zagospodarowania północnej części Ostrowa Tumskiego w Poznaniu pod przewodnictwem architekta Andrzeja Nowaka. Planuje założenie własnej działalności projektowej.

zwycięski projekt

 
 
 
 
 
 
 
1
1

Kapituła konkursowa

Prawnik

Monika Błocińska

Prawnik specjalizujący się w realizacji inwestycji o unikalnym charakterze, budującym przestrzeń miejską i wykorzystującym lokalną tkankę i kontekst historyczny. Absolwentka UMK w Toruniu, studiowała w Wielkiej Brytanii m.in. Prawo Własności Intelektualnej na Birkbeck University of London. W jej obszarze zainteresowań są: rewitalizacja obiektów zabytkowych, planowanie rozwiązań przestrzennych i architektonicznych dla kreatywnych obszarów miejskich z nowatorską przestrzenią do życia, takich jak SOHO FACTORY czy tereny Legii Warszawa. Jako osoba z natury wnikliwa, stara się łączyć obiektywne podejście z życzliwym dzieleniem się wiedzą i doświadczeniami z adeptami zawodu.

Projektantka, laureatka nagrody Red Dot

Dominika Drezner

Absolwentka Łódzkiej ASP na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego i Architektury Wnętrz. Stypendystka Ministerstwa Kultury. Jej prace były pokazywane na wielu polskich festiwalach i wystawach zagranicznych mi. Singapur, Berlin, Budapeszt, Warszawa, Katowice, Gdynia, Łódź. Zdobywczyni wielu nagród i wyróżnień w tym nagrody Red Dot w 2013r. W 2015 członek jury konkursu IF WORLD DESIGN GUIDE. Od 2015 członek Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych. W tworzeniu skupia się na szukaniu i definiowaniu potrzeb, rozwiązywaniu problemów projektowych, relacji między człowiekiem a naturą.

Absolwentka Historii Sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka designu. Organizator i kurator Wawa Design Festiwal. Jedna z założycielek grup artystycznych Formatornia i NIC. Od lat z sukcesami promuje polski design, zarządzając przy tym projektami i ich produkcją. Wieloletni pracownik Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, gdzie współtworzyła jeden z największych polskich festiwali designu Gdynia Design Days. Twórczyni wiele wystaw i projektów związanych z upowszechnianiem wzornictwa. Przez lata koordynowała realizację projektów studia Kaniewski Haute Design. Jako niezależny kurator wytrwale upowszechnia wiedzę o wzornictwie i pomaga zaistnieć młodym projektantom.

Kuratorka Wawa Design Festiwal

Iwona Kowalczyk

Creative Director Nuno’ni

Maciej Albinowski

Z wykształcenia psycholog biznesu. Absolwent Wyższej Szkoly Bankowej w Poznaniu i Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Entuzjasta polskiego wzornictwa, wspiera młodych, kreatywnych i zaangażowanych twórców. Od lat z sukcesami buduje, kreuje i zarządza markami związanymi ze sferą architektury i designu. Wyjątkowo wrażliwy na potrzeby drugiego człowieka, ogromny fan pracy zespołowej, ale przede wszystkim poczucia wspólnoty i lojalności. Łamanie schematów w biznesie i myślenie „poza pudełkami” to jego specjalność. Prywatnie uzależniony od endorfin i podróży niepoprawny optymista.